Stomatologia dziecięca Wrocław

Stomatologia dziecięca

Dla dzieci wizyta u stomatologa to kolejny etap poznawania świata – odkrywania czegoś nowego - jeszcze nieznanego.

Stomatologia dziecięca WrocławLeczenie dzieci

Dla dzieci wizyta u stomatologa to kolejny etap poznawania świata – odkrywania czegoś nowego - jeszcze nie znanego.

W naszej Klinice ARTIDENT dokładamy wszelkich starań by stworzyć ciepłą i przyjazną atmosferę dla naszych pociech.

Kluczem do wzajemnej współpracy jest zdobycie zaufania maluchów, okazanie im dużo cierpliwości i wyrozumiałości.

W Klinice ARTIDENT leczenie zamieniamy w zabawę. W kilku krokach rozpoczynając od wizyty adaptacyjnej, poprzez umiejętne połączenie zabawy i nauki, sprawiamy, że dzieci same proszą o wyleczenie ząbków i z uśmiechem wracają na kolejne wizyty.

Pomaga nam w tym wystrój gabinetu, różniący się od stereotypowego gabinetu lekarskiego. W kąciku dziecięcym czeka na nasze pociechy wiele zabawek. Prześliczne rybki w tajemniczym akwarium ściennym umilą czas zarówno naszym milusioskim, jak i ich rodzicom.

Po wizycie każdy dzielny pacjent otrzyma od nas zasłużoną nagrodę - niespodziankę.

Stomatolog dla dzieci WrocławProsimy pamiętać, jako rodzice odgrywacie bardzo ważną rolę w podejściu dziecka do wizyt u stomatologa.

Nasz personel odpowie na Wasze pytania i udzieli niezbędnych wskazówek aby leczenie ząbków Waszych pociech przebiegało w bezstresowej atmosferze.

Wizyty kontrolne

Ze względu na mniejszy stopień mineralizacji proces rozwoju próchnicy w zębach mlecznych przebiega zdecydowanie szybciej niż w zębach stałych. By odpowiednio wcześnie wykryć zmiany próchnicowe, zachęcamy do wizyt kontrolnych u dzieci nie rzadziej niż co 3-4 miesiące (o ile lekarz nie zaleci inaczej).

Pierwszą wizytę kontrolną w gabinecie stomatologicznym zalecamy odbyć tuż po pojawieniu się pierwszych ząbków u dziecka – około 6-8 miesiąca życia.