Dentysta dziecięcy Wrocław

Wyposażenie i materiały wspierające leczenie dzieci

Naszym priorytetem jest zagwarantowanie Pacjentom najwyższej jakości usług i komfortowych warunków leczenia.

Stale dbamy, by wszelkie nowe, sprawdzone urządzenia i technologie pojawiające się na rynku urządzeń stomatologicznych, zostały jak najszybciej wdrożone do pracy w Klinice ARTIDENT.

Szczególną wagę ma dla nas wyposażanie Kliniki w urządzenia wspierające leczenie dzieci - poprawiające komfort ich leczenia i gwarantujące najwyższe bezpieczeństwo.

Poza standardowym wyposażeniem Kliniki w sprzęt medyczny, szczegółowo opisanym na stronach: www.artident.pl przy leczeniu dzieci szczególne pomocne są:

Stomatologia dziecięca WrocławZnieczulenie komputerowe - SleeperOne

SleeperOne to urządzenie umożliwiające elektronicznie, kontrolowane przez mikroprocesor, podawanie środka znieczulającego. System ten analizuje opór tkanek i dostosowuje ciśnienie tak, aby nie przekroczyło granicy odczuwania bólu, dzięki temu proces podawania środka znieczulającego jest krótki i bezstresowy.

SleeperOne to jedno z najnowocześniejszych sposobów podawania środka znieczulającego, polecane szczególnie do wykonywania znieczuleń u dzieci i osób wrażliwych na ból oraz odczuwających lęk przed strzykawką.

Stomatolog dla dzieci WrocławUspokojenie wziewne (Sedacja) - środek rozweselający

Sedacja wziewna to bardzo przyjazna i bezpieczna metoda walki z lękiem i bólem za pomocą działania środka rozweselającego. Od wielu lat, znajduje ona zastosowanie w stomatologii oraz w różnych innych dziedzinach medycyny np. w położnictwie (ginekologii) - podczas porodów.

Sedację gazem rozweselającym można określić jako stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia, uzyskany w czasie wdychania mieszaniny podtlenku azotu i tlenu pod wpływem sugestii hipnotycznych. Podczas działania środka rozweselającego pacjent jest w pełni świadomy, zachowuje podstawowe odruchy. Środek przestaje działań niemal natychmiast po zaprzestaniu jego podawania.

Od powyższych właściwości pochodzi też potoczna nazwa mieszaniny tlenu i podtlenku azotu znanej jako gaz rozweselający.

Sedację wziewną stosuje się głównie przy leczenia dzieci, ale również osób dorosłych borykających się ze strachem przed dentystą (tzw. dentofobią). W czasie wdychania podtlenku przez specjalną maseczkę dziecko (pacjent) uspokaja się i chętniej spełnia polecenia lekarza. Przez cały czas podczas zabiegu zachowany jest kontakt z pacjentem i kontrolowane jest stężenie gazu we wdychanym przez niego powietrzu. Po zabiegu, podczas kilkuminutowego oddychania czystym tlenem, resztki podtlenku zostają efektywnie usunięte z organizmu.

Kolorowe wypełnienia

Przy wypełnieniach ubytków próchnicowych u dzieci stosujemy kolorowe wypełnienia. 

Dzieci same wybierają sobie ulubiony kolor.

Dentysta dla dzieci Wrocław

Wstępne znieczulenie

Przed podaniem znieczulenia, lekarz smaruje miejsce ukłucia specjalnym żelem eliminującym nieprzyjemne uczucie.

Stomatolog dziecięcy WrocławNagrody dla dzieci

Po wizycie każdy dzielny pacjent otrzyma od nas zasłużoną nagrodę - niespodziankę. 

Pozostałe informacje na temat podstawowego wyposażenia Kliniki ARTIDENT w sprzęt medyczny znajdziecie na stronach: www.artident.pl - ZAPRASZAMY